Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 00:21 Bu haber 988 kez okundu
 
KOZLU’DA İLK MECLİS TOPLANDI
Zonguldak’ın Kozlu İlçesi’nde 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin ardından Belediye Meclis Üyelerinin tamamının mazbatalarını almasına müteakip, Kozlu Belediye Meclisi’nin ilk toplantısı Kozlu Belediye başkanı Ali Bektaş’ın başkanlığında 16 Nisan 2019 Salı günü Belediye Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Kozlu Haberi
KOZLU’DA İLK MECLİS TOPLANDI

Zonguldak’ın Kozlu İlçesi’nde 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin ardından Belediye Meclis Üyelerinin tamamının mazbatalarını almasına müteakip, Kozlu Belediye Meclisi’nin ilk toplantısı Kozlu Belediye başkanı Ali Bektaş’ın başkanlığında 16 Nisan 2019 Salı günü Belediye Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Yoklama ve açılışa müteakip saygı duruşunda bulunularak, istiklal marşının okunmasında sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

İlk Meclis toplantısında 17 gündem maddesi ve gündeme alınan bir gündem dışı madde görüşüldü.

Gündeme ek olarak Ak Parti grubu tarafından verilen önerge ile kamu vicdanının rahatlatılması amacıyla geçmiş döneme ait bazı iddiaların aydınlatılmasına ve hesapların incelenmesine dair 4 kişiden oluşan bir araştırma komisyonu kurulması kararlaştırıldı.

İlk Belediye Meclis toplantısında ihtisas komisyonlarının seçimi yapıldı.

MECLİS KÂTİP ÜYELİKLERİ

Gündemin 3’üncü maddesi gereği yapılan 2 asil kâtip üyeliğe Hüseyin Yılmaz ve Deniz Yayalar seçilirken, yedek üyeliklere, Muharrem Karakuş ve Şevket Akman seçildiler.

MECLİS BAŞKAN VEKİLLİĞİ

Gündemin 4’üncü maddesi gereği yapılan Meclis 1’inci Başkan vekilliğine Hasan Bayram ve Şennur Danış seçildiler.

MECLİS DAİMİ ENCÜMENİ

Gündemin 5’inci maddesi gereği yapılan Daimi Encümen seçiminin sonucunda da Şevket Akman ve Deniz Yayalar seçildiler.

BÜTÇE KOMİSYONU

Gündemin 6’ıncı maddesi gereği yapılan Bütçe Komisyonu üyeliklerine Ak Parti’den Av.Hatice Girgin ve Serkan Günay, CHP’den Cihan Değirmenci seçildiler.

İMAR KOMİSYONU

Gündemin 7’inci maddesi gereği seçimi yapılan İmar Komisyonu üyeliklerine Ak Parti’den Muharrem Karakuş ve Ümit Karaarslan, İYİ Parti’den Kadir Çetin seçildiler.

KARMA KOMİSYONU

Gündemin 8’inci maddesi gereği seçimi yapılan Karma Komisyonu üyeliklerine Ak Parti’den Av.Hatice Girgin ve Serkan Günay, CHP’den Cahit Kılıç seçildiler.

TRAFİK KOMİSYONU

Gündemin 9’uncu maddesi gereği yapılan Trafik Komisyonu üyeliklerine Ak Parti’den Hasan Bayram ve Serkan Günay, CHP’den Cihan Değirmenci seçildiler.

METROPOLİTAN BELEDİYELER BİRLİĞİ

Gündemin 10’uncu maddesi gereği Metropolitan Belediyeler Birliğinde Kozlu Belediyesi’ni temsil edecek üyeliklere Ak Parti’den Şevket Akman, Av.Hatice Girgin ve Muharrem Karakuş seçildiler.

ÖZEL İDARE VE BELEDİYELER ÇEVRE ALT YAPI TEMEL HİZMETLER BİRLİĞİ

Gündemin 11’inci maddesi gereği Özel idare ve Belediyeler Çevre Alt Yapı Temel Hizmetler Birliği’nde Kozlu Belediyesi’ni temsil edecek üyeliklere Ak Parti’den Asil üye Şennur Danış, Yedek Üye Ümit Karaarslan seçildiler.

ZONGULDAK TURİZM ALT YAPI HİZMET BİRLİĞİ

Gündemin 12’inci maddesi gereği Zonguldak Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği’nde  Kozlu Belediyesi’ni temsil edecek üyeliklere Ak Parti’den Asil Üye Deniz Yayalar,yedek üye Serkan Günay seçildiler.

Ak Parti grubu tarafından verilen önerge ile gündemin 13’üncü maddesi olan 2018 yılı Belediye Başkanlığı Faaliyet Raporu’nun müzakeresi ile gündemin 14’üncü maddesi 2018 Yılı Denetim Raporu’nun müzakeresinin gündem sırası değiştirilmesi oy birliği ile kabul edilmesine rağmen verilen başka bir önerge ile kurulması kabul edilen Araştırma Komisyonu’nun çalışmalarını tamamlamasına müteakip Faaliyet Raporu ve denetim Raporlarının müzakerelerinin yapılmasına karar verildi.

Gündemin 15’inci maddesi gereği Meclis Toplantı Tarihleri ve İzinli sayılacağı ayın belirlenmesinde, toplantı saatlerinde bir değişiklik yapılmadı ve Belediye Meclis toplantılarının eskiden olduğu gibi her ayın ilk Pazartesi ve Cuma günleri saat 14.00’da yapılmasına, Belediye Meclisi’nin her yılın Ağustos ayında izinli olmasına karar verildi.

BAŞKANA BORÇLANMA YETKİSİ VERİLDİ

Gündemin 16’ıncı maddesi gereği Belediye Başkanı’na Belediyeyi temsilen yetki verilmesi oy birliği ile kabul edilirken, 17’inci gündem maddesi gereği ivedilikle personel alacaklarının ödenmesi için Ziraat Bankası’ndan 5 yıl vadeli 5 milyon TL teminat karşılığı kredi alınması için Belediye Başkanı Ali Bektaş’a ‘Borçlanma Yetkisi’ verilmesi kabul edildi.

Meclis toplantısı sonunda bir konuşma yapan Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, bu meclisin Kozlu’nun yararına olmayan hiçbir kararın altına imza atmayacağını, şahısların değil, Kozlu’nun menfaatlerini her zaman ön planda tutacağını ve tüm komisyon çalışmalarını her partiden tüm meclis üyelerinin şeffaf bir şekilde inceleyebileceğini dile getirerek,istediği bilgi ve belgeye ulaşamayan arkadaş gelsin beni bulsun teminatı benim dedi.Bektaş gerek kendi dönemlerinde gerekse kendilerinden önceki dönemde kamu vicdanını rahatsız edecek hiçbir uygulamaya müsaade etmeyeceğini de dile getirerek, önceki dönem harcamalar ile ilgili kamu vicdanını rahatlatacak çalışmaların yapılması amacıyla bugün kurulan komisyonun bir ay içerisinde çalışmalarını tamamlayarak kamuoyunu bilgilendireceklerini ifade etti.

Diğer grubu olan siyasi parti temsilcisi meclis üyeleri Bektaş’a ve yeni dönem meclis üyesi çalışma arkadaşlarına başarılar dileyerek, Kozlu’nun menfaatine yapılacak her türlü çalışmaya katkı vereceklerini ifade ettiler.(BKH)

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: Zonguldak’ın, Kozlu, İlçesi’nde, 31, Mart, Mahalli, İdareler, seçimlerinin, ardı
Yorumlar
Haber Yazılımı