Haber Detayı
25 Aralık 2014 - Perşembe 11:25 Bu haber 1673 kez okundu
 
ZONGULDAK SEVDASI RESİM SERGİSİ AÇTIRDI
Zonguldak’ta Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde Gültekin Özcan yağlı boya resim sergisi açıldı.
Kültür Haberi
ZONGULDAK SEVDASI RESİM SERGİSİ AÇTIRDI

23-31 Aralık tarihleri açık kalacak olan serginin açılışına, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Mehmet Çelikel Vakfı Onursal Başkanı Can Polat Pamay, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, Umut Yaşam Derneği Başkanı Nurten Kınay ve yönetimi, Emekçi Kadınlar Derneği Başkanı Yüksel Yayla ve yönetim kurulu üyeleri, bazı daire müdürleri ile davetliler katıldı.

Sergi açılışında bir konuşma yapan Gültekin Özcan, “Zonguldak hayatımın en önemli dönemlerine ev sahipliği yapmıştır. Benim için doğduğum bozkırlar kadar aziz ve kutsaldır. İlk gurbetim yıl 1963. İlk deniz, orman, ilk masa başı mesai ve yine ilk kavak yeleri bu güzel şehirde esti bana” diyerek şunları söyledi:

“Hani bir güzel gün nedeniyle baba ocağında ailenin büyük küçük tüm üyeleri toplanır ya şu an o büyük ailenin en küçük ferdi olarak birlikte olmaktan son derece mutluyum. Bu mutlu günümün sunumunda desteğini esirgemeyen 44 yıllık okuldaşım, kardeşlerim kıymetlim Ümran Durukan Şeheri ve değerli eşi Ercan Şehri’ye, siz değerli hemşehrilerime ayrı ayrı en kalbi sevgi, saygı ve teşekkürlerimi arz ediyorum”

Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve Mehmet Çelikel Lisesi Vakfı Onursal Başkanı Can Polat Pamay da açılan sergi nedeniyle Gültekin Özcan’a başarılar diledi.

Yapılan konuşmaların ardından sergi açılarak gezildi ve katılanlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Öte yandan, 23-31 Aralık 2014 tarihine kadar açık kalacak olan yağlı boya resim sergisinde 33 adet resim bulunuyor.

Kaynak: (BKH) - Batı Karadeniz Haber (BKH) Editör:
Etiketler: Zonguldak’ta, Devlet, Güzel, Sanatlar, Galerisinde, Gültekin, Özcan, yağlı, boya
Yorumlar
Haber Yazılımı